Arkiv

Kalendarium

Produktioner / Kalendarium

Visar produktioner för 2015

Januari

Dag Produktion Plats
Den 19, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 20, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 21, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 22, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 23, kl: 08:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 27, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 28, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 29, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 29, kl: 18:45 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, Stjärnkalaset
Den 30, kl: 13:00 Ankarbarnet Vallentuna, Nova Ungdomens Hus
Den 30, kl: 19:00 Ankarbarnet Vallentuna, Nova Ungdomens Hus

Februari

Dag Produktion Plats
Den 2, kl: 09:30 Den okända resan Sundbyberg, Kulturcentrum
Den 2, kl: 13:00 Den okända resan Sundbyberg, Kulturcentrum
Den 3, kl: 09:30 Den okända resan Sundbyberg, Kulturcentrum
Den 3, kl: 13:00 Den okända resan Sundbyberg, Kulturcentrum
Den 4, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 5, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 10, kl: 10:00 Ankarbarnet Spånga
Den 11, kl: 12:30 Ankarbarnet Blå huset, Tensta
Den 12, kl: 12:30 Ankarbarnet Blå huset, Tensta
Den 13, kl: 10:00 Ankarbarnet Blå huset, Tensta
Den 17, kl: 08:30 Skapande skola Östbergaskolan, Identitetsprojekt
Den 17, kl: 09:00 Den okända resan Huddinge, Tonsalen
Den 17, kl: 12:30 Den okända resan Huddinge, Tonsalen
Den 18, kl: 08:30 Skapande skola Östbergaskolan, Identitetsprojekt
Den 18, kl: 09:00 Den okända resan Huddinge, Tonsalen
Den 18, kl: 12:30 Den okända resan Huddinge, Tonsalen
Den 19, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt
Den 20, kl: 08:30 Skapande skola Hammarbyskolan, Identitetsprojekt

Mars

Dag Produktion Plats
Den 2, kl: 09:00 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 2, kl: 12:30 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 3, kl: 09:00 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 3, kl: 12:30 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 4, kl: 00:00 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 4, kl: 09:00 Den okända resan Sagateatern, Södertälje
Den 5, kl: 10:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 8, kl: 13:00 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 9, kl: 09:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 9, kl: 12:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 10, kl: 09:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 10, kl: 12:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 11, kl: 09:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 11, kl: 12:30 Den okända resan Helsingborg, Dunkers kulturhus
Den 12, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4, Publikgenomdrag
Den 13, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4, Publikgenomdrag
Den 16, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4, Publikgenomdrag
Den 17, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4, Publikgenomdrag
Den 18, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Urpremiär, Scenen Pipersgatan 4
Den 18, kl: 19:00 Stoneface och Duckface Urpremiär, Scenen Pipersgatan 4
Den 19, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 19, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 20, kl: 08:30 Skapande skola Studemaskola, Identitetsprojekt
Den 20, kl: 09:15 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 20, kl: 11:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 23, kl: 09:00 Stoneface och Duckface Nykvran, Qulturum
Den 23, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Nykvran, Qulturum
Den 25, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 25, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 26, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 26, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 27, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 27, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 30, kl: 09:00 Skapande skola Trångsundskolan, Identitetsprojekt
Den 31, kl: 09:00 Skapande skola Kvarnbäcksskolan, Identitetsprojekt

April

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 1, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 13, kl: 09:00 Skapande skola Kvarnbäcksskolan, Identitetsprojekt
Den 14, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 14, kl: 11:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 15, kl: 09:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 15, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Blå huset, Tensta
Den 15, kl: 13:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 16, kl: 09:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 16, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Blå huset, Tensta
Den 16, kl: 13:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 17, kl: 09:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 17, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Blå huset, Tensta
Den 17, kl: 13:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 18, kl: 09:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 18, kl: 13:00 Ankarbarnet Borås, Kulturhuset
Den 20, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 20, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 21, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 21, kl: 10:00 Ankarbarnet Ängelholm, Stadsbibliotekets hörsal
Den 21, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 21, kl: 13:00 Ankarbarnet Ängelholm, Stadsbibliotekets hörsal
Den 22, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 22, kl: 10:00 Ankarbarnet Bromölla, Humlescenen
Den 22, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 23, kl: 08:30 Skapande skola Björkhagaskolan, Identitetsprojekt
Den 23, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Vänersborg bibliotek
Den 23, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Vänersborg bibliotek
Den 23, kl: 12:30 Ankarbarnet Skåne Osby, Örkelmedsskolan
Den 24, kl: 09:00 Stoneface och Duckface Vänersborg bibliotek
Den 24, kl: 10:00 Ankarbarnet Simrishamn, Teaterbiografen Grand
Den 24, kl: 11:30 Stoneface och Duckface Vänersborg bibliotek
Den 24, kl: 13:00 Ankarbarnet Simrishamn, Teaterbiografen Grand
Den 27, kl: 09:00 Skapande skola Trångsundskolan, Identitetsprojekt
Den 27, kl: 10:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4
Den 28, kl: 09:00 Skapande skola Kvarnbäcksskolan, Identitetsprojekt
Den 29, kl: 09:00 Skapande skola Kvarnbäcksskolan, Identitetsprojekt
Den 30, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt

Maj

Dag Produktion Plats
Den 4, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 4, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 5, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 5, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 6, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 6, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 7, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt
Den 8, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt
Den 11, kl: 08:30 Ankarbarnet Östberga, Identitetsprojekt
Den 12, kl: 08:30 Ankarbarnet Östberga, Identitetsprojekt
Den 13, kl: 08:30 Ankarbarnet Östberga, Identitetsprojekt
Den 18, kl: 08:30 Skapande skola Tyresö, Identitetsprojekt
Den 18, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 18, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 19, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt
Den 19, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 19, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 20, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt
Den 20, kl: 13:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 21, kl: 08:30 Skapande skola Östberga, Identitetsprojekt
Den 26, kl: 08:30 Skapande skola Björkhagaskolan, Identitetsprojekt
Den 27, kl: 08:30 Skapande skola Björkhagaskolan, Identitetsprojekt

Augusti

Dag Produktion Plats
Den 31, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan

September

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 2, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 3, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 4, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 7, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 8, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 9, kl: 08:30 Skapande skola Barkabyskolan
Den 14, kl: 10:00 Ankarbarnet Söderköping
Den 14, kl: 13:00 Ankarbarnet Söderköping
Den 15, kl: 10:00 Ankarbarnet Söderköping
Den 15, kl: 10:00 Den okända resan Järfälla
Den 15, kl: 12:00 Den okända resan Järfälla
Den 15, kl: 13:00 Ankarbarnet Söderköping
Den 16, kl: 09:00 Den okända resan Järfälla
Den 16, kl: 11:45 Den okända resan Järfälla
Den 17, kl: 09:00 Den okända resan Järfälla
Den 17, kl: 11:45 Den okända resan Järfälla
Den 21, kl: 12:00 Ankarbarnet Tierp
Den 22, kl: 10:00 Ankarbarnet Tierp
Den 22, kl: 12:00 Ankarbarnet Tierp
Den 23, kl: 12:00 Ankarbarnet Örbyhus
Den 24, kl: 13:00 Ankarbarnet Skärplinge
Den 28, kl: 00:00 Identitet lärare, Kameleonten Sollentuna
Den 28, kl: 09:00 Stoneface och Duckface Botkyrka
Den 29, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Botkyrka
Den 29, kl: 00:00 Identitet lärare, Kameleonten Sollentuna
Den 29, kl: 09:00 Ankarbarnet Rättvik
Den 29, kl: 11:00 Ankarbarnet Rättvik
Den 30, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Botkyrka
Den 30, kl: 00:00 Identitet lärare, Kameleonten Sollentuna
Den 30, kl: 10:00 Ankarbarnet Bräcke
Den 30, kl: 12:45 Ankarbarnet Bräcke

Oktober

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 10:00 Ankarbarnet Bräcke
Den 1, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 2, kl: 09:15 Ankarbarnet Mora
Den 2, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 2, kl: 11:00 Ankarbarnet Mora
Den 2, kl: 13:00 Identitet lärare, Kameleonten PREMIÄR Scenen Pipersgatan 4
Den 2, kl: 19:00 Identitet lärare, Kameleonten PREMIÄR Scenen Pipersgatan 4
Den 5, kl: 00:00 Den okända resan Sollentuna
Den 6, kl: 00:00 Den okända resan Sollentuna
Den 7, kl: 08:30 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 7, kl: 09:30 Identitet lärare, Kameleonten Blå Huset,Tensta
Den 7, kl: 12:30 Identitet lärare, Kameleonten Blå Huset, Tensta
Den 8, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Hässelby Scenkonstdagar
Den 8, kl: 09:30 Identitet lärare, Kameleonten Blå Huset, Tensta
Den 8, kl: 12:30 Identitet lärare, Kameleonten Blå Huset, Tensta
Den 9, kl: 08:30 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 12, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Norrtälje
Den 13, kl: 00:00 Ankarbarnet Robertsfors
Den 13, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Norrtälje
Den 14, kl: 00:00 Ankarbarnet Örnsköldsvik
Den 14, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Gävle utbudsdag
Den 15, kl: 00:00 Ankarbarnet Härnösand
Den 15, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Sundsvall
Den 16, kl: 00:00 Ankarbarnet Vallentuna
Den 16, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Sundsvall
Den 19, kl: 00:00 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 20, kl: 00:00 Ankarbarnet Ronneby utbudsdag
Den 20, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Ronneby utbudsdag
Den 20, kl: 00:00 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 21, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Ronneby utbudsdag
Den 21, kl: 00:00 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 22, kl: 00:00 Ankarbarnet Örnsköldsvik
Den 22, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 22, kl: 00:00 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 23, kl: 00:00 Ankarbarnet Örnsköldsvik
Den 23, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Hallstavik
Den 23, kl: 00:00 Skapande skola Olovslundsskolan
Den 26, kl: 00:00 Stoneface och Duckface Vänersborg

November

Dag Produktion Plats
Den 2, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 2, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 3, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 3, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 4, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 4, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 9, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 9, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 10, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 10, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 11, kl: 10:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 11, kl: 10:00 Ankarbarnet Smedjebacken
Den 11, kl: 12:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4
Den 11, kl: 13:00 Ankarbarnet Smedjebacken
Den 12, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 12, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 13, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 13, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Scenen Pipersgatan 4
Den 17, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Leksand
Den 17, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Leksand
Den 18, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Leksand
Den 18, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Leksand
Den 20, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 20, kl: 12:30 Stoneface och Duckface Dieselverkstaden, Nacka
Den 24, kl: 11:00 Stoneface och Duckface Perstorp
Den 25, kl: 10:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö
Den 25, kl: 12:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö
Den 26, kl: 10:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö
Den 26, kl: 12:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö
Den 27, kl: 10:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö
Den 27, kl: 12:30 Stoneface och Duckface In discourse, Malmö

December

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 1, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 2, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 2, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 3, kl: 10:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 3, kl: 12:00 Stoneface och Duckface Gustavsbergsteatern, Värmdö
Den 7, kl: 11:00 Stoneface och Duckface Bollebygd
Den 8, kl: 09:30 Stoneface och Duckface Bollebygd
Den 8, kl: 11:30 Stoneface och Duckface Bollebygd