Arkiv

Kalendarium

Produktioner / Kalendarium

Visar produktioner för 2014

Januari

Dag Produktion Plats
Den 23, kl: 14:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Stjärnkalaset

Februari

Dag Produktion Plats
Den 3, kl: 10:00 En Pojke med resväska Roden gymnasiet Norrtälje
Den 3, kl: 12:00 En Pojke med resväska Roden gymnasiet Norrtälje
Den 4, kl: 10:00 En Pojke med resväska Folkets hus i Hallstavik
Den 4, kl: 12:00 En Pojke med resväska Folkets hus i Hallstavik
Den 5, kl: 10:00 En Pojke med resväska Viby friskola Rimbo
Den 5, kl: 12:00 En Pojke med resväska Viby friskola Rimbo
Den 6, kl: 10:00 En Pojke med resväska Centrum Kyrkan, Mora
Den 6, kl: 12:00 En Pojke med resväska Centrum Kyrkan, Mora
Den 10, kl: 10:00 En Pojke med resväska Vaxholm, Storstugan
Den 10, kl: 12:30 En Pojke med resväska Vaxholm, Storstugan
Den 11, kl: 09:50 En Pojke med resväska Vaxholm, Storstugan
Den 12, kl: 10:00 En Pojke med resväska Resarö, Resaröskola
Den 12, kl: 12:30 En Pojke med resväska Resarö, Resaröskola
Den 13, kl: 10:00 En Pojke med resväska Berga teater, Österåker
Den 13, kl: 13:00 En Pojke med resväska Berga teater, Österåker
Den 17, kl: 10:00 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 17, kl: 12:30 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 18, kl: 10:00 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 18, kl: 12:30 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 19, kl: 10:00 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 19, kl: 12:30 En Pojke med resväska Södertälje, Sagateatern
Den 20, kl: 10:00 En Pojke med resväska Nykvarn, Qulturum
Den 20, kl: 12:30 En Pojke med resväska Nykvarn, Qulturum

Mars

Dag Produktion Plats
Den 3, kl: 00:00 En Pojke med resväska Arlandagymnasiet, Vikingagatan 2 i Märsta
Den 3, kl: 00:00 En Pojke med resväska Arlandagymnasiet, Vikingagatan 2 i Märsta
Den 4, kl: 00:00 En Pojke med resväska Arlandagymnasiet, Vikingagatan 2 i Märsta
Den 4, kl: 00:00 En Pojke med resväska Arlandagymnasiet, Vikingagatan 2 i Märsta
Den 10, kl: 10:00 En Pojke med resväska Sundsvalls teater
Den 10, kl: 12:00 En Pojke med resväska Sundsvalls teater
Den 11, kl: 00:00 Den okända resan URPREMIÄR! Haninge kulturhus
Den 11, kl: 00:00 Den okända resan URPREMIÄR! Haninge kulturhus
Den 11, kl: 10:00 En Pojke med resväska Sundsvalls teater
Den 11, kl: 12:00 En Pojke med resväska Sundsvalls teater
Den 12, kl: 00:00 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 12, kl: 00:00 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 13, kl: 00:00 En Pojke med resväska Nilaskolan, Malå
Den 13, kl: 00:00 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 13, kl: 00:00 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 14, kl: 00:00 En Pojke med resväska Lycksele
Den 14, kl: 00:00 En Pojke med resväska Lycksele
Den 14, kl: 00:00 Den okända resan Östbergaskolan, Älvsjö
Den 14, kl: 00:00 Den okända resan Östbergaskolan, Älvsjö
Den 17, kl: 00:00 En Pojke med resväska Tärnaby
Den 17, kl: 09:30 Den okända resan Sandvikskolan, Järfälla
Den 17, kl: 12:30 Den okända resan Sandvikskolan, Järfälla
Den 24, kl: 09:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 24, kl: 11:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 24, kl: 19:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, offentlig urpremiär!
Den 27, kl: 10:00 En Pojke med resväska Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 27, kl: 12:00 En Pojke med resväska Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 28, kl: 19:00 En Pojke med resväska Scenen Pipersgatan 4, sista föreställningen!

April

Dag Produktion Plats
Den 7, kl: 10:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 7, kl: 13:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 8, kl: 10:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 8, kl: 13:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 9, kl: 10:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 9, kl: 13:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 10, kl: 10:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 10, kl: 13:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 11, kl: 10:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 11, kl: 13:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 12, kl: 11:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 12, kl: 14:00 Den okända resan Borås stadsteater, Vävarsalen
Den 22, kl: 09:30 Den okända resan Bandhagens skola
Den 22, kl: 12:15 Den okända resan Bandhagens skola
Den 23, kl: 09:30 Den okända resan Bandhagens skola
Den 23, kl: 12:15 Den okända resan Bandhagens skola
Den 24, kl: 09:30 Den okända resan Bandhagens skola
Den 24, kl: 12:15 Den okända resan Bandhagens skola
Den 27, kl: 14:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4

Maj

Dag Produktion Plats
Den 5, kl: 10:00 Den okända resan Stora Biografen, Vänersborg
Den 5, kl: 12:00 Den okända resan Stora Biografen, Vänersborg
Den 6, kl: 09:00 Den okända resan Stora Biografen, Vänersborg
Den 6, kl: 11:00 Den okända resan Stora Biografen, Vänersborg
Den 6, kl: 13:30 Fas 4, Det konstnärliga nolläget? Stockholms Dramatiska Högskola
Den 6, kl: 19:30 Fas 4, Det konstnärliga nolläget? Stockholms Dramatiska Högskola (Teckentolkas)
Den 7, kl: 10:00 Den okända resan Gottsunda Dans & Teater
Den 7, kl: 13:00 Den okända resan Gottsunda Dans & Teater
Den 8, kl: 10:00 Den okända resan Gottsunda Dans & Teater
Den 8, kl: 13:00 Den okända resan Gottsunda Dans & Teater
Den 12, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 12, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 14, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 14, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 15, kl: 10:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 15, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 16, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 16, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, Skolföreställning
Den 20, kl: 10:15 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 22, kl: 09:45 Den okända resan Neptuniskolan, Järfälla
Den 22, kl: 12:00 Den okända resan Neptuniskolan, Järfälla

September

Dag Produktion Plats
Den 15, kl: 10:00 Peer Gynt from Kosovo Blå huset, Tensta
Den 15, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Blå huset, Tensta
Den 16, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Hagsätraskolan
Den 17, kl: 10:00 Peer Gynt from Kosovo Årsta Folkets Hus
Den 17, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Årsta Folkets Hus
Den 18, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Kärrtorps gymnasium
Den 18, kl: 15:00 Den okända resan Haninge kulturhus
Den 18, kl: 20:00 Peer Gynt from Kosovo Rågsveds fritidsgård
Den 19, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 22, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Rinkeby Folkets Hus
Den 22, kl: 19:00 Peer Gynt from Kosovo Rinkeby Folkets Hus
Den 23, kl: 19:00 Peer Gynt from Kosovo Kristianstads konserthus
Den 24, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Linköping
Den 24, kl: 19:00 Peer Gynt from Kosovo Linköping
Den 25, kl: 09:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 25, kl: 12:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 25, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Motala
Den 25, kl: 13:15 Skapande skola Workshop, Höglandsskolan
Den 25, kl: 14:15 Skapande skola Workshop, Höglandskolan
Den 26, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 26, kl: 12:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 26, kl: 13:00 Peer Gynt from Kosovo Umeå Folkets Hus
Den 26, kl: 19:00 Peer Gynt from Kosovo Umeå Folkets Hus
Den 28, kl: 16:00 Peer Gynt from Kosovo Scenen Pipersgatan 4
Den 29, kl: 10:30 Den okända resan British JP, Eskilstuna
Den 29, kl: 12:30 Den okända resan British JP, Eskilstuna
Den 30, kl: 10:30 Den okända resan Arbyskolan, Eskilstuna
Den 30, kl: 12:30 Den okända resan Arbyskolan, Eskilstuna

Oktober

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 10:30 Den okända resan Mariefredsskolan, Mariefred
Den 6, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 1
Den 6, kl: 11:30 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 2
Den 7, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 1
Den 7, kl: 11:30 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 2
Den 8, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 8, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 9, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 9, kl: 12:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 10, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Sollentuna, gr 1
Den 10, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 1
Den 10, kl: 11:30 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 2
Den 10, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Sollentuna, gr 2
Den 13, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 1
Den 13, kl: 11:30 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 2
Den 15, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 1
Den 15, kl: 11:30 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Järfälla, gr 2
Den 16, kl: 09:00 Skapande skola Uppspelsdag elevföreställning, Järfälla
Den 17, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Sollentuna, gr 3
Den 17, kl: 11:30 Skapande skola Workshop, Sollentuna, gr 4
Den 18, kl: 10:30 Den okända resan Mariefredsskolan, Mariefred
Den 20, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 21, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 22, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 23, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 24, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 25, kl: 10:00 Den okända resan Sävstaskolan, Vingåker
Den 25, kl: 12:00 Den okända resan Sävstaskolan, Vingåker
Den 29, kl: 10:00 Den okända resan Norrtälje
Den 29, kl: 13:00 Den okända resan Norrtälje

November

Dag Produktion Plats
Den 3, kl: 09:30 Den okända resan Dorotea
Den 3, kl: 10:00 Den okända resan Dieselverkstaden, Stora scenen, Nacka
Den 3, kl: 12:30 Den okända resan Dieselverkstaden, Stora scenen, Nacka
Den 7, kl: 13:00 Ankarbarnet Urpremiär, Scenen Pipersgatan 4
Den 7, kl: 19:00 Ankarbarnet Urpremiär, Scenen Pipersgatan 4
Den 11, kl: 10:00 Ankarbarnet Olovslundsskolan
Den 11, kl: 12:00 Ankarbarnet Olovslundsskolan
Den 12, kl: 10:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 12, kl: 13:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 13, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 1
Den 13, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 2
Den 13, kl: 13:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 14, kl: 09:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 14, kl: 12:00 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 17, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 17, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 3
Den 17, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 4
Den 18, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 18, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 5
Den 18, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 6
Den 19, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 19, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 7
Den 19, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 8
Den 20, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 20, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 9
Den 20, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 10
Den 21, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 21, kl: 09:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 11
Den 21, kl: 12:00 Skapande skola Workshop, Olovslund, gr 12
Den 27, kl: 17:30 Skapande skola Workshop med lärare, Stallet, Sollentuna

December

Dag Produktion Plats
Den 1, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 2, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 3, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 4, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 4, kl: 10:00 Ankarbarnet Landsbroskolan, Vetlanda
Den 4, kl: 12:00 Ankarbarnet Landsbroskolan, Vetlanda
Den 5, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 5, kl: 10:00 Ankarbarnet Fenix, Vaggeryd
Den 5, kl: 12:00 Ankarbarnet Fenix, Vaggeryd
Den 8, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 8, kl: 10:00 Ankarbarnet Viktoriaskolan, Örebro
Den 8, kl: 12:00 Ankarbarnet Viktoriaskolan, Örebro
Den 9, kl: 08:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 9, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 9, kl: 10:00 Ankarbarnet Folkets Hus, Lindesberg
Den 9, kl: 10:30 Den okända resan Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 9, kl: 12:00 Ankarbarnet Folkets Hus, Lindesberg
Den 10, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 11, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 11, kl: 10:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 12, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 12, kl: 10:00 Ankarbarnet Scenen Pipersgatan 4, skolföreställning
Den 15, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 16, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 17, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 18, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna
Den 19, kl: 09:00 Skapande skola Arbete med elevföreställning, Sigtuna